PewDiePie: Roblox zdvihne zákaz po spore sociálnych médií

Ostatní používatelia potom oznámili, že dostali zákazy alebo upozornenia iba preto, že spomenuli meno používateľa YouTuber.
 
Účet PewDiePie bol nakoniec obnovený, pričom Roblox volať zákaz "nesprávne".
 
"Roblox je odhodlaný poskytovať našim hráčom bezpečnú a civilnú platformu vrátane zablokovania memov, ktoré predstavujú alebo sú synonymom správania, ktoré nespadá do našich štandardov komunity," uviedol v príspevku na svojich fórach vývojárov.

minecrat
 
"V decembri sa" pewdie "stala jedným z týchto negatívnych mémov na Robloxe. Začali sme zablokovať vytvorenie nových používateľských mien, ktoré obsahovali termín.
 
"Starý účet, ktorý používal PewDiePie vo svojom livestream, bol nesprávne zakázaný ako súčasť správy tejto politiky."
 
Dokonca predtým, ako spoločnosť PewDiePie urobila video oznamujúce zákaz, niekoľko ľudí sa dostalo do sociálnych médií potom, ako si všimli "očistenie" od všetkého, čo súvisí s YouTube.
 
Niektorí tvrdili, že položky zakúpené v hre, ktoré obsahovali značku PewDiePie, boli zo svojich účtov odstránené.
 
Iní uviedli, že dostali zákazy na písanie "prihlásiť sa k PewDiePie" v chatu hry.
 
A Roblox hráč Rogos, ktorý sa nachádza vo videu PewDiePie, povedal, že jeho účet bol zakázaný jednoducho pre písanie "hi PewDiePie", keď videl populárny YouTuber v hre.

youtuber
 
"Nikdy som nič podobné nevidil na Robloxe," povedal KonekoKitten vo videu YouTube. "V roku 2018 som v decembri raz neuvidil."
 
Môže sa odvolávať na správy "Prihlásiť sa k PewDiePie", ktoré sa stali všadeprítomnými v poslednej časti minulého roka.
 
Rôzne platené reklamy sa v spoločnosti Roblox objavili v čase, keď ľudia žiadali, aby sa prihlásili na odber svojho kanála YouTube, pričom niektoré správy dokonca prijímali priame správy.
 
Iní však naznačili, že aj keby bol tento zákaz presný, bolo by to takmer nemožné, pretože to nevedeli.
 
"Zákaz" pewdie "nie je v pravidlách," povedala Ericzona na Twitteru. "Prečo neexistoval verejný varovanie pre tento zákaz?"
 
Nie je jasné, či budú používatelia čeliť sankciám v budúcnosti, keď budú diskutovať o PewDiePie v rozhovore o hernej platforme.